Youtube Kanalı İle Para Kazanma

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, video içerikler üretenlere gösterimini yaptığı video reklamlar aracılığıyla kazanç sağlıyor. Belirli şartları taşıyan videolarınıza kazanç özelliğini ekleyebiliyorsunuz. Böylece Youtube, Google reklamlarını sizin videolarınız başlangıcında, içinde yada sonunda göstererek hem kendisi kazanç sağlıyor hem de bu reklamları izleyenler ve reklamlara tıklayanlar sayesinde sizlere de kazancın bir bölümünden ödeme yapıyor.

0 211

Öncelikle herkes videolarını Youtube’a ekleyebilir, paylaşabilir ve belirli bir ziyaretçiye ulaşabilir. Ancak her video ekleyen kişi Youtube kanalı üzerinden para kazanamaz. Çünkü video içeriklerinizin belirli bir sayıda izlenmiş olması ya da kanalınızın belirli sayıda takipçiye ulaşması para kazanmaya başlayabilmeniz için ilk şart. Videolarınızın kazanç etkileşimine açık hale gelebilmesi için 4 bin saat izlenmesi ve bin takipçiye ulaşmanız gerekli. Bu aslında kolayca ulaşılabilecek bir rakam. Yeter ki ilgi uyandıran ve insanların beğenebileceği izlemeye değer içerikleriniz olsun. 

Videolarınızı yüklediniz ve limit olarak belirlenen rakamlarda izlenmeniz ve yığınla takipçiniz oldu. ‘E gelsin paralar’ demek de şu anda pek mümkün değil. Çünkü Youtube sistemi tam olarak bu şekilde çalışmıyor. Kanalınıza verdiğiniz değer kanal için harcadığınız emekle ölçüldüğü için ne kadar çok çaba gösterdiğinize ve yaptığınız iş için ne kadar zaman harcandığına ve en önemlisi kararlılığınız para kazanmakta en büyük ölçüt. 

Ben Kararlıyım Kazanacağım Diyenler Okumaya Devam Etsinler

Düzenli olarak sıkı bir çalışmayla bu platformlardan ciddi gelirler elde edilebiliyor. Ancak sanılanın aksine kaliteli video kameralar, ortam materyalleri ya da harika bir stüdyoya ihtiyacınız olduğunu sakın düşünmeyin. Çünkü hiç kimsenin ilgisini çekmeyecek içeriklerden oluşan kurgular harika stüdyolarda harika video teknikleriyle, efektlerle süslenmiş olsa da bunu kimse izlemeyecektir. 

Youtube ile Para Kazanma

Bu konuda kararlı ve azimli olanlara en büyük tavsiyemiz kaliteli çekim yapabilmeniz için bir kamera (ya da cep telefonu da olabilir) görüntü ve ses dengesini iyi ayarlayabilmek için bir bilgisayar ve en önemlisi yaptığınız işe inanmanız ve bundan zevk almanız olacaktır. 

Sizlerin beğenerek yaptığı videolar ancak diğerleri tarafından da beğenilerek izlenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.