Kuru Ciltler için Nemlendiriciler

Kuru bir cilde sahipseniz soğuk havanın etkili olduğu tüm mevsimler sizin cildinizde onarılması güç tahribatlara neden olabilir. Kuruyan cilt kaybettiği nemi geri kazanamayacağı için cildinizde kırışıklıklar, erken yaşlanma belirtileri ve çoğu zaman çatlaklar ve tahrişlerle baş etmeniz gerekebilir.

0 211

Kuruyan cildin kırışıklıklara, erken yaşlanma belirtilerine çatlaklara ve tahrişlere neden olmasının temelinde cildinizin kendi nemini yenileyememesi yatar. Bu nemin geri kazanılma süresi ne kadar uzarsa, cildinize vereceği tahribat da o kadar artar. O nedenle kuru ciltler için nemlendiriciler, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi kısa sürede geri kazandırmaya yardımcı olarak, olası tahrişlerin, kırışıklıkların ve çatlakların kolayca önüne geçebilir. 

Nemlendirici Çeşitleri Neler?

Gerek doğal ürünler ve gerekse kimyasal bileşiklerle üretilen sentetik ürünlerden oluşan pek çok nemlendirici çeşidi bulunuyor. Bunların en yayın olarak kullanılan türü nemlendirici kremler, nemlendirme losyonları ve son dönemde popülerliği artan nemlendirici maskeler size bu konuda yardımcı olabilir. 

Nemlendirici Kremler

Cilt sağlığını geri kazanmanıza yardımcı, cildinize nem sağlayacak besleyici yağlar içeren nemlendirici kremler kuruyan cildiniz için etkili ürünlerin başında yer alıyor. Nemlendirici kremleri kullanarak cildinize kolayca bir bakım yapabilirsiniz. Ancak nemlendirici krem alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, tamamen bitkisel yağlardan üretilmiş olmasıdır. Sentetikler ve kimyasallar içeren ürünlerin yeni tahrişlere ya da alerjilere neden olabileceğini unutmayın. 

Kuru Cilt Nemlendirici

Nemlendirme Losyonları/Solüsyonlar

Cildinizin geniş bir bölümünde kuruma ya da egzamalar gibi çeşitli cilt sorunları yaşayanlar için nemlendirme losyonları/solüsyonları çok daha kullanışlı ürünlerdir. Banyo sırasında ve sonrasında kullanılabilen losyonlar cildinizin uzun süre nem ihtiyacını gidererek kuruma sonucu oluşabilecek tahrişleri en aza indirebilir. 

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Nemlendirici maskeler çoğunlukla üç etkiye sahip ürünlerdir. Sahip oldukları formülleri gereği cildi besleyici, cildi nemlendirici ve makyaj temizleme/silme etkilerine sahiptir. Avokado ve badem yağı gibi bitkisel yağlardan oluşan formülleri sayesinde maskeler aynı anda birden çok cilt bakım işlevini yerine getirebilirler. Kuru bir cilde sahip, sürekli ve yoğun olarak ciltleri makyaja maruz kalanlar için nemlendirici maskeler pratik bir çözümdür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.